Kto może nam pomóc uzyskać dopłaty do odszkodowań OC w Poznaniu?
Data publikacji 20 kwietnia 2023
Na polskich drogach każdego dnia dochodzi do wielu wypadków i kolizji – Poznań nie jest wyjątkiem. Ubezpieczenie OC sprawia, że towarzystwo ubezpieczeniowe ma obowiązek pokryć szkody powstałe na skutek kolizji. Niestety, oferowana przez ubezpieczycieli kwota jest nierzadko za niska. Może okazać się, że doszło do zaniżenia odszkodowania. Wiele osób nie podejmuje jednak decyzji o dochodzeniu swoich praw, ponieważ posiada zbyt małą wiedzę lub zwyczajnie się boi. Warto jednak zgłosić się do kancelarii odszkodowawczej. Rzeczoznawcy i pozostali specjaliści z dziedziny odszkodowań przeanalizują dokumenty, szkody i zweryfikują przyczyny zaniżenia.
Kto może starać się o dopłatę do odszkodowania OC w Poznaniu?
Tak naprawdę o dopłatę do odszkodowania OC może starać się każdy, kto nie jest zadowolony ze swojego odszkodowania. Nie trzeba przy tym podawać przyczyn niezadowolenia. Zazwyczaj z opcji tej korzystają osoby, którym nie wystarczyło pieniędzy z odszkodowania na naprawę samochodu lub pokrycie innych szkód. Na to rozwiązanie mogą zdecydować się również kierowcy, którzy już sprzedali uszkodzony pojazd. Wystarczy bycie właścicielem auta w chwili wypadku. W odkupie odszkodowania specjalizują się kancelarie odszkodowawcze z Poznania.
Kiedy starać się o dopłatę do odszkodowania OC?
O dopłatę do odszkodowania OC warto starać się wtedy, gdy jest ono zbyt niskie i gdy minęło mniej niż 3 lata od decyzji ubezpieczyciela. Rozwiązanie to dotyczy szkód rozliczanych kosztorysowo, sytuacji, w których w kosztorysie zawarty był błąd czy gdy nie podpisano ugody. O dopłatę mogą starać się kierowcy, którzy zdecydowali się na naprawę pojazdu lub z niej zrezygnowali, a także ci, których auto zostało dotknięte szkodą częściową bądź całkowitą.
Jak starać się o dopłatę do odszkodowania OC?
Proces starania się o dopłatę do odszkodowania OC nie jest skomplikowany. Kancelarie odszkodowawcze z Poznania na swoich stronach internetowych nierzadko udostępniają formularze, które wystarczy uzupełnić i przesłać. Zgłoszenie powinno zawierać dokumenty dotyczące wypadku, dokumentację szkody związaną z jej likwidacją, a także opis sprawy. Ta procedura jest mniej skomplikowana od procedury odwoływania się od decyzji ubezpieczyciela. Poszkodowana osoba nie musi w tym przypadku udowadniać swoich racji ani ponosić zbędnych kosztów. Jeśli zgłoszenie zostanie przyjęte, jest analizowane przez specjalistów. Analiza ta umożliwia obliczenie wysokości odszkodowania. Na jej podstawie możliwe jest wypłacenie różnicy, czyli dopłaty do odszkodowania OC.
Ile wynosi dopłata do odszkodowania OC?
Nie ma jednej, ustalonej kwoty dopłaty do odszkodowania OC. Jej wysokość jest adekwatna do rozmiaru szkody i nieprawidłowości kosztorysu otrzymanego od towarzystwa ubezpieczeniowego. Dopłaty wynoszą na ogół od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Warto skorzystać z usług doświadczonego rzeczoznawcy z Poznania, który zna zabiegi stosowane przez ubezpieczycieli i dokona wnikliwej analizy.