Strona główna
Finanse
Tutaj jesteś
Finanse

Używane ciągniki siodłowe z gwarancją od MAN FS

Data publikacji 11 maja 2022


Ciągniki siodłowe nie są pojazdami tanimi. Wie o tym niejeden właściciel gospodarstwa rolnego. Często zakup takiego ciągnika za gotówkę nie jest łatwy. Dlatego rolnicy poszukują korzystnych form finansowania takich pojazdów. Z rozwiązaniem przychodzi MAN FS oferujący usługę finansowania samochodów ciężarowych, dostawczych i autobusów.

Wynajem długoterminowy ciągnika siodłowego

Jak wspomniano, ciągniki siodłowe nie należą do pojazdów tanich. Jednak wcale nie trzeba takiego ciągnika kupować. Można do wynająć. Usługę finansowania długoterminowego pojazdów oferuje MAN FS. Dzięki niej możliwy jest wynajem ciągnika siodłowego na okres od roku do 3 lat. Takie rozwiązanie wiąże się z konkretnymi zaletami. W ramach umowy wynajmu długoterminowego spłaca się stałą miesięczną ratę, w której skład  wchodzi nie tylko opłata za sam wynajem, ale również ubezpieczenie pojazdu. Daje to możliwość swobodnego zarządzania swoimi finansami. Stała rata to brak ryzyka. Dodatkowo w ramach umowy liczyć można na kompleksową obsługę serwisową.

Leasing operacyjny

Inną formą finansowania, z której można skorzystać w celu nabycia ciągnika siodłowego, jest leasing operacyjny. Takie rozwiązanie daje przede wszystkim dużą elastyczność finansową. Po pierwsze, nie ma konieczności wykładania dużej gotówki w celu nabycia ciągnika. Po drugie, raty leasingu wrzucić można w koszty uzyskania przychodu i odliczyć od podatku. Po zakończeniu umowy ciągnik można zwrócić lub wykupić go na własność. W przypadku oferty MAN FS dużą zaletą tego rozwiązania jest także bardzo szybka procedura i kompleksowa obsługa. Umowa leasingowa podpisana może być na okres od 24 do 60 miesięcy.

Wynajem długoterminowy czy leasing?

Jak zatem widać, ciągnika siodłowego nie trzeba kupować na własność za gotówkę. Skorzystać można z atrakcyjnej formy finansowania. Może być to wynajem długoterminowy lub leasing operacyjny. Wynajmem dotyczy ciągników do lat 5. Z przypadku leasingu do lat 8. Okres finansowania to od roku do lat 3 w przypadku wynajmu i od 2 do 5 lat w przypadku leasingu. Jeśli chodzi opłatę wstępną, to taka nie występuje w opcji wynajmu. Natomiast w przypadku leasingu wynosić może od 0 do 45% w zależności od konkretnej oferty. Po zakończeniu umowy wynajmu ciągnik zostaje zwracany. Z kolei po zakończeniu umowy leasingu ciągnik może zostać zwrócony lub wykupiony. Z której z tych opcji skorzystać? To zależy przede wszystkim od indywidualnych potrzeb. Warto zatem dokładnie przeanalizować obie opcje i wybrać dla siebie tę najkorzystniejszą.

Redakcja APBiznes

Nasza redakcja to dynamiczny zespół ekspertów z obszarów biznesu, marketingu, finansów i technologii. Dążymy do dostarczania najnowszych informacji, analiz i porad, aby pomóc naszym czytelnikom odnosić sukcesy w świecie biznesu i finansów.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?